Zápis do 1. ročníka v školskom roku 2024/2025

Postup pri zápise dieťaťa do 1. ročníka

Pred zápisom je potrebné vyplniť a odoslať elektronickú prihlášku

K zápisu je potrebné priniesť:
 vytlačenú a podpísanú elektronickú prihlášku podpísanú obidvomi zákonnými zástupcami
 rodný list dieťaťa
 občianske preukazy zákonných zástupcov dieťaťa

Na prihláške postačuje podpis jedného zákonného zástupcu vtedy:
 ak sa tak zákonní zástupcovia dohodli a o tejto skutočnosti doručia Príloha 3.docx
 ak zadováženie súhlasu druhého rodiča je spojené s ťažko prekonateľnou prekážkou - Príloha 2.docx

Postup pri zápise dieťaťa do 1. ročníka, ktoré dovŕši 6 rokov po 31. 08. 2024

Postupujte ako pri riadnom zápise a k prihláške sa doloží:
1. Žiadosť o predčasné prijatie do 1. ročníka - Žiadosť.docx
2. Potvrdenie o plnení povinného predprimárneho vzdelávania – potvrdí riaditeľka z príslušnej materskej školy.
3. Odporúčanie pediatra
4. Odporúčanie CPaP

Postup pri zápise dieťaťa do 1. ročníka, ktorého zákonní zástupcovia žiadajú o pokračovanie v predprimárnom vzdelávaní.

Postupujte ako pri riadnom zápise a k prihláške sa doloží:

1. Vypísané a podpísané tlačivo – informácia o pokračovaní predprimárneho vzdelávania - Informácia - tlačivo.docx
2. Po vydaní rozhodnutia riaditeľky materskej školy, zákonný zástupca informuje o skutočnosti základnú školu – do školy doručí rozhodnutie o pokračovaní v plnení povinného predprimárneho vzdelávania, odporúčanie z CPaP a potvrdenie od pediatra (osobne, resp. mailom).
Zákonný zástupca žiaka o pokračovanie plnenia povinného predprimárneho vzdelávania žiada riaditeľku materskej školy!

Postup pri zápise dieťaťa do 1. ročníka, ktoré je v čase zápisu PN

Postupujte ako pri riadnom zápise. Elektronickú prihlášku vypíšte a odošlite. Následne ju vytlačte, podpíšte a prineste na zápis bez dieťaťa /škola určí dodatočný termín/.