Navigácia

 • Vážení rodičia, milí žiaci

  Prajeme Vám príjemné a radostné prežitie letných dní, plné veselých zážitkov, slnka a oddychu.

  smiley

  Letné  prázdniny: 01. 07. – 31. 08. 2017

  Začiatok vyučovania po prázdninách: 04. 09. 2017

   

 • Úradné hodiny počas letných prázdnin

   

  Streda od 08:00 – 12:00 hod.

 • Ponuka práce

  Základná škola, Gessayova 2, prijme upratovačku

  od 1. 9. 2017.

 • 26. 6. 2017

   

  Dňa 26.6. 2017 sa žiaci I.stupňa zúčastnili didaktických hier pri Malom Drždiaku. Žiaci prostredníctvom didaktických hier rozvíjali svoje poznatky v oblasti dopravnej a zdravotnej výchovy a diskutovali o ochrane prírody.

 • OZNAM ŠKOLSKEJ JEDÁLNE

  Z dôvodu koncoročnej uzávierky Vám oznamujem, že posledné 2dni

  v tomto školskom roku 29.6.2017/štvrtok/ a 30.6.2017 /piatok/ je možné

  stravu odhlásiť iba do 28.6.2017 do 7:30hod. /platí aj pre odhlasovanie cez

  internet a mobilnú aplikáciu./

  Po tomto termíne sa strava / obed /odhlásiť nedá.!!!!!!!!!

 • Výlet II.C

   

   

   

  Dňa 23.6. sa trieda 2.C rozhodla absolvovať výlet do ZOO. Počiatočný dážď žiakov neodradil pred poznávaním zaujímavých druhov zvierat. V DINOPARKU na deti zasvietilo už aj slniečko a ani nevieme ako, bol krásny výlet za nami.

 • Dňa 20.6. nechali žiaci 2.C triedy učebnice doma a strávili trošku netradičný deň v škole, kde sa učili podľa špeciálneho rozvrhu. Každé dieťa by azda túžilo zažiť napríklad takéto netradičné predmety - starostlivosť o zvieratká, hodina voľna, hodina športu, hodina bláznivých učesov a tvorivá hodina. Asi najzaujímavejšou hodinou bola práve tá prvá, kedy do našej triedy zavítali zvieratká. Dva psíky a jedna korela. Rodičia nám o domácich zvieratkách porozprávali veľa zaujímavostí a niektorí aj predviedli, čo ich miláčik dokáže. Deti ohúrilo rozprávanie pána Kočiša o korelke Korke, ale aj triky, ktoré so psikom Lili predvádzala pani Draškovičová. Lili je psík určený na canisterapiu, ktorý k nám zavítal z Mini raja. Deti samotné si so psikom vyskúšali rôzne triky a povely. Za odmenu Lili do sýtosti vyhladkali a poškrabkali. 

  Tešíme sa další zaujímavý deň v škole smiley

 • Oznam pre žiakov II. stupňa

  Od stredy 21. 6. 2017 bude vyučovanie na II. stupni končiť 5. vyučovacou hodinou.

 • 4. ročník súťaže Petržalská superškola

  4. ročník súťaže Petržalská superškola už spoznal svojich víťazov a aj tento rok sa našej škole podarilo byť medzi nimi. Druhé miesto medzi ôsmakmi získal tím Kika Šimková, Aďa Kačalová a Lea Štaffenová z triedy 8.A. Ich súťažná prezentácia pod vedením p.uč. Darázsa mala názov Slnečná sústava a pozrieť si ju môžete tu: www.petrzalka.sk/oblasti/skolstvo/petrzalska-super-skola/  
  Vyhodnotenie a súčasne odmenový pobyt sa uskutočnili koncom mája v Častej-Papierničke. Gratulácie aj ceny prišli žiakom odovzdať zástupcovia SAV a MiÚ Petržalka, ktorí tento projekt organizujú. Program pobytu bol bohatý a zaujímavý, zábavné boli pokusy s vedcami a voda v bazéne bola úplne najlepšia.

 • Ponuka práce

  Školská jedáleň prijme na plný úväzok  pomocnú kuchárku do školskej kuchyne od septembra 2017.

 • Žiaci 2. A, 2.B, 2.C a 3.A prežili týždeň plný zážitkov v prekrásnom prostredí Oravy, v blízkosti Terchovej. Žiaci absolvovali množstvo športových, vedomostných súťaží, ale aj zaujímavé výlety. Našim prvým zážitkom boli Jánošíkove diery, ktoré všetci žiaci zvládli bez problémov a s úsmevmi na tvárach. Vláčik nás povozil po zákutiach Národného parku Malá Fatra, ktorý bol spestrený výkladom o histórii a zaujímavosťami z miestnej oblasti. Priviezol nás k Jánošíkovej soche v Terchovej. Pozreli sme si drevený betlehem v miestnom kostolíku a pokochali sa prekrásnym výhľadom z rozhľadne. Na rozlúčku boli deti ocenené diplomami a záverečnou diskotékou. 

 • Žiaci 1.A, 1.B, 3.B, 4.A, 4.B a 4.C sa v dňoch 5.6. - 9.5.2017 zúčastnili ŠvP v Radave v penzióne Lagáň. Učenie v školských laviciach sme vymenili za zážitkové učenie v prekrásnej prírode. Šikovní animátori z organizácie Tik Tak sa postarali o zábavné a športové aktivity a súťaže, ktoré boli každý deň inak tematicky zamerané. V závere ŠvP všetci žiaci dostali diplomy, mali možnosť zúčastniť sa súťaže TIK TAK TALENT a úžasný týždeň zavŕšila spoločná diskotéka a rozlúčka s našimi animátormi.

 • Projekt NAŠE MESTO 2017

  Vážení rodičia a priatelia školy,

  pri príležitosti zapojenia sa do projektu NAŠE MESTO 2017

  sa nám podarilo vymaľovať, skrášliť verejný priestor  - bývalej teplárne, ktorá zasahuje do školského dvora ZŠ. Veríme, že sme tak spríjemnili školský dvor, prostredie na športové aktivity, mimoškolské aktivity, odpočinkovo-relaxačné činnosti detí a rodičov.

  Ďakujeme všetkým dobrovoľníkom a sponzorom!

 • Namaľujme krajší svet

  Vážení rodičia a priatelia školy,

  staňte sa súčasťou nášho projektu a zapojte sa aj vy do aktivít, ktoré sme naplánovali pri príležitosti

  Naše Mesto 2017.

   

  Názov projektu :   Namaľujme krajší svet

  Cieľ projektu:        Vymaľovať, skrášliť verejný priestor  - bývalá tepláreň, ktorá zasahuje do školského dvora ZŠ. Spríjemniť tak školský dvor, prostredie na športové aktivity, mimoškolské aktivity, odpočinkovo - relaxačné činnosti detí a ich rodičov.

   

  Aktivity sa budú realizovať:

  09. 06. 2017                       od 09:00 do 12:00

  09. 06. 2017                       od 13:00 do 16:00

  10. 06. 2017                       od 09:00 do 12:00

   

  Zraz dobrovoľníkov:        vestibul  Základnej školy

  Kontakt:       Alena Bruttovszká           0949 405 553

 • Príchod zo školy v prírode v RADAVE

  Milí rodičia, 

  predpokladaný príchod pred našu školu je o 11:00.

 • Škola v prírode v Radave

  7. 6. 2017

  Milí rodičia, 

  v Radave máme za sebou veľmi dobrodružný deň, ktorý odštartovali olympijské hry a expedície. Následne sme po jednotlivých métach zdolali najvyššiu horu sveta - Mount Everest. 

  Večer sme prostredníctvom hier s našimi animátormi opäť navštívili Áziu.

 • Škola v prírode v Terchovej

  7. 6. 2017

  Milí rodičia, 

  tretí deň našej ŠvP sa opäť niesol v duchu krásnych zážitkov. Najskôr sme absolvovali okružnú jazdu vláčikom po Vratnej doline a Terchovej, kde sme vyšli k soche Juraja Jánošíka vysokej 7,5 metra, pozreli si pohyblivý drevený betlehém, ktorý vystrúhali šikovní majstri z Terchovej a nakoniec sme zdolali vysoký kopec, na ktorom stojí jedna z najkrajších rozhľadní na Slovensku. 

 • VYHODNOTENIE 13. ročníka celoslovenskej čitateľskej súťaže Osmijankova literárna záhrada

  V I. osmičke sa umiestnil triedny kolektív 4.A s pani učiteľkou Leou Mrázekovou.

  V II. osmičke sa umiestnila trieda 2.C s pani učiteľkou Kristínou Timčíkovou. 

  V kategórii Najlepší hľadači z 1. súťažnej otázky sa umiestnil Martin Žársky z 3.B. 

 • Škola v prírode v Radave

  6. 6. 2017

  Milí rodičia, 

  dnes nás prišli navštíviť pôvodní americkí obyvatelia - Indiáni. Pripravili si pre nás množstvo zábavnýh súťaží. Užili sme si ich a tešíme sa na ďalšie.

strana:

Partneri