• Šaliansky Maťko – okresné kolo

•

V piatok 27.1. sa naše tri víťazky školského kola Kristínka H. (II.B), Hanka G. (IV.A) a Kristínka T. (VI.C) zúčastnili okresného kola v prednese slovenskej povesti v Rusovciach. V III. kategórii  krásne 3. miesto získala Kristínka T. (VI.C).

Gratulujeme jej k úspechu!

Ostatným našim súťažiacim ďakujeme, že sa tejto súťaže zúčastnili a vyskúšali si aká je veľká konkurencia v postupových súťažiach.

Napísala: Poláková J.

• Prečítajte si nové vydanie nášho školského časopisu

• Pomôžte nám z Gešajka vytvoriť časopis žiakov školy.

Milí naši čitatelia, opäť vám prinášame nové číslo vášho časopisu.

Aj tento rok, presne ako tie predchádzajúce, vám v ňom prinášame prehľad najzaujímavejších okamihov, ktoré sa v našej škole odohrali v prvom polroku. Veľmi by nás potešilo, keby sa časopis Gešajko stal skutočným dielom žiakov našej školy. V tom potrebujeme vašu pomoc. Určite je medzi vami, žiakmi našej školy, dosť šikovných mladých ľudí – umelcov, výtvarníkov, vynálezcov, atď.— o ktorých by sme v našom časopise mohli napísať. Prípadne sa medzi vami nájdu aj nádejní redaktori, ktorých by sme v našich radoch s radosťou privítali.

Pomôžte nám z Gešajka vytvoriť časopis žiakov školy. Novinkou v tomto roku je poštová schránka, ktorá sa nachádza na vrátnici (biela poštová schránka, umiestnené hneď za vstupnými dverami). V nej očakávame vaše príspevky – články, vlastnú tvorbu, prípadne vaše námety na články, čo by vás zaujímalo, čo by ste sa chceli dozvedieť. Do schránky tiež vhadzujte súťažné odpovede.

Do ďalších dní Vám želáme pohodu a radosť zo života.

Celý časopis si môžete pozrieť tu:

Autor: z radov odborného dozoru

Ilustrácia: zdroj internet Obrázok na titulke: Karolína M. (6.A)

• Aj žiaci našej školy sa zapojili do Finančnej olympiády

• Richard M.  zo 7. C triedy získal 1.miesto.

Vydavateľstvo ABCedu pre vzdelanie organizovalo v decembri v spolupráci s hlavným mestom Slovenskej republiky Bratislava súťaž zameranú na finančnú gramotnosť „ Finančná olympiáda „ pre žiakov 2. stupňa ZŠ.

Otázky boli rozdelené do 7 oblastí a boli koncipované v zmysle Národného štandardu finančnej gramotnosti.Z úspešných riešiteľov boli vyžrebovaní traja žiaci/študenti z bratislavských škôl, ktorí získali vecné odmeny a pre školu edukačné materiály pre triedu.

Aj žiaci našej školy sa zapojili do súťaže.

1.miesto v súťaži obsadil náš žiak – Richard M.  zo 7. C triedy. Získal darčekovú poukážku v hodnote 100 €. Cenu víťazovi odovzdala p. Mária Okálová.

Škola zároveň získala edukačné materiály od vydavateľstva ABCedu.

• Zbierka ŠKD pre psíkov v útulku ÚVP Košice sa vydarila. Ďakujeme!

• Spolu sa vyzbieralo 21 veľkých vriec, v ktorých sa nachádzali veci, ktoré opustené zvieratká najviac potrebujú.

Milí rodičia, milé deti a žiaci,

Školský klub detí organizoval v mesiaci november celoklubové podujatie ,, ZBIERKA POTRIEB PRE PSÍKOV DO ÚTULKU ÚVP KOŠICE ". Do zbierky sa zapojilo 51 detí z ŠKD a prispel jeden žiak z II. stupňa ( Tomáš Š.).

Najviac detí 17 sa zapojilo z I. oddelenia ( I. A ) - pod vedením pani vychovávateľky Ines Podhradskej a z II. oddelenia ( I. B ) - pod vedením pani vychovávateľky Jani Ikrényiovej.

Spolu sa vyzbieralo 21 veľkých vriec, v ktorých sa nachádzali veci, ktoré psíky najviac potrebujú. Vrecia boli zo školy naložené do dodávky smer Košice dňa 21.12.2022, a v útulku boli vyložené 23.12.2022. V útulku ÚVP Košice sa nachádza cca 220 psíkov (údaj spred Vianoc ) o ktorých sa s veľkou láskou starajú pracovníci útulku pod vedením vedúcej pani Romany Šerfelovej, ktorá z celého srdca ďakuje za túto krásnu zbierku v mene všetkých psíkov.

Chceme sa poďakovať pánovi Patrikovi Fečkovi, ktorý pre každé dieťa, ktoré sa zapojilo do zbierky zabezpečil malý darček a pánovi Milanovi Zubajovi, ktorý odviezol veci do útulku. Do zbierky sa zapojili aj pani vychovávateľky - Viera Klučáriková, Jana Ikrényiová, Mgr. Anna Majová, Mgr. Nikoleta Petra Tančiboková, Ines Podhradská.

Celú akciu zorganizovala a dotiahla do úspešného konca pani vychovávateľka Ines Podhradská.

Naše veľké poďakovanie patrí všetkým deťom a ich rodičom, ktorí priniesli potrebné veci do zbierky a urobili pre opustených, smutných psíkov krajšie Vianoce.

• Výška stravovania žiakov a zamestnancov ZŠ od 1.1.2023

• Zmena výšky príspevku na stravovanie žiakov a zamestnancov ZŠ

v zmysle VZN č. 11/2022 MÚ Bratislava Petržalka od 1.1.2023

Výšku príspevku určuje: „Všeobecne záväzné nariadenie č. 1/2012 zo dňa 17. 04. 2012 o určení výšky príspevku a spôsobe jeho platby na čiastočnú úhradu nákladov
            v školách a školských zariadeniach v zriaďovateľskej pôsobnosti mestskej časti
            Bratislava-Petržalka“ v znení neskorších dodatkov.

V zmysle VZN č. 11/2022

v § 5 odsek 5 znie: „(5) Príspevok zákonného zástupcu dieťaťa a žiaka je podľa vekových kategórií stravníkov v nadväznosti na odporúčané výživové dávky určený za každý stravovací deň nasledovne:

a) pre dieťa materskej školy (2 – 6 rokov) – 2,50 €

(z toho desiata 0,60 €, obed 1,40 €, olovrant 0,50 €),

b) pre žiaka základnej školy (6 – 11 rokov) – obed 2,10 €,

c) pre žiaka základnej školy (11 – 15 rokov) – obed 2,30 €.“.

v § 5 odsek 21 znie:  „Zamestnanci materských a základných škôl a iné fyzické osoby, ktoré sa stravujú v školskej jedálni (ďalej len „cudzí stravníci“) uhrádzajú príspevok na nákup potravín na jedno jedlo vo výške piateho finančného pásma v sume 2,80 € za obed.“

Výpočet na 20 pracovných dní vychádza takto:

a,  Základné školy žiaci 1.stupňa

do 01. 01. 2023: 1,21€ x 20 dní = 24,20€ + 10€ réžia = 34,20€