• Škola v prírode na Donovaloch

• Od 19. do 23. júna 2023 sa uskutočnila škola v prírode na Donovaloch, zúčastnilo sa jej 98 žiakov  a  sedem pedagógov. Žiaci popri animátorskom programe absolvovali túry, opekačku a taktiež navštívili rozprávkovú dedinu Habakuky.

Žiaci si okrem zážitkov priniesli domov aj nové skúsennosti.

• Oznam školskej jedálne - odhlasovanie stravy

• Z dôvodu koncoročnej uzávierky Vám oznamujeme, že na posledné dva dni v tomto školskom roku 29.6.2023 /štvrtok/ a 30.6.2023 /piatok/ je možné stravu odhlásiť iba do 28.6.2023 do 12:00hod. /platí pre odhlasovanie telefonicky, emailom a mobilnou aplikáciou Edupege /

Odhlásenie stravy na 29. a 30.6.2023 po tomto termíne už nebude možné!!!!!

V Bratislave 21.6.2023 vedúca školskej jedálne

• Našich prvákov navštívil kúzelník

• V pondelok 19.júna navštívil našich prvákov kúzelník. Predviedol im niekoľko zábavných trikov a kúziel. Deťom sa program páčil a na záver vystúpenia si každý odniesol balónikové zvieratko podľa želania.

• Hlási sa Škola v prírode Donovaly

• Deti pricestovali do Školy v prírode na Donovaloch. Všetci sú v poriadku, pozdravujú rodičov a tešia sa na všetky aktivity, ktoré pre nich pripravili pani učiteľky.

• Princezničky na bále

• Vo štvrtok 15.6. sa žiaci I. B a II.B zúčastnili baletného vystúpenia žiakov a žiačok baletného štúdia Terpsichoré pod názvom Princezničky na bále. Vystúpenie nám poskytlo krásny umelecký zážitok v podobe baletu a krásnych kostýmov vystupujúcich princezien ako Elza, Snehulienka, Šípová Ruženka, Popoluška a ďalších najmä deťom známych princezien.

• Druháci sadili do nových záhonov

• V stredu 14.6. žiaci všetkých 2. ročníkov sadili do novo vybudovaných  vyvýšených záhonov za telocvičňou školy rastlinky, ktoré pred 3 až 4 týždňami vysiali do črepníkov v triede. V triedach sa o ne starali, polievali ich, pozorovali ako rastú. Napokon ich spoločne  presadili von. Boli to napríklad - tekvice, paradajky, rukola, hrášok, pažítka, šalát, kvety Marigold a podobne. Žiaci sa pri činnosti aj zabavili a niektorí aj naučili ako sa sadia priesady.

• Vyhodnotenie súťaže o naj fotografiu z Eko kurzu v Roháčoch za rok 2022

• Iste si všetci pamätáte na výstavu fotografií z Eko kurzu v Roháčoch, ktorú sme mali umiestnenú vo vestibule školy. O naj fotografiu hlasovali nielen žiaci, ale aj rodičia a učitelia našej školy. A aké sú konečné výsledky?

V kategórii Čaro prírody sa na 1. a víťaznom mieste umiestnila žiačka Lucka Krajčíková z triedy 8.A, celkovo získala 111 hlasov.

V kategórii Na Orave dobre, na Orave zdravo sa s počtom 93 hlasov na 1. mieste umiestnila Katka Kočišová z triedy 8.A.

V kategórii Symfónia farieb s počtom hlasov 134 sa na 1. mieste umiestnil Pavol Palát z triedy 7.C.

Víťazom srdečne blahoželáme a zúčastneným ďakujeme za ich  taktiež skvelé fotografie.

• Úspešní riešitelia Geografickej olympiády

• Lucka F. zo 7.A sa stala úspešnou riešiteľkou krajského kola GO. Ostatní žiaci: Tomáš P. (9.A), Richard Š., Matej Š. a Patrik N. (5.A) boli úspešní riešitelia okresného kola GO.

Srdečne gratulujeme.

• Zbieraj papier, zachráň stromy a vyhraj!

•

Zber papiera sa uskutoční v našej škole v dňoch 5. až 16. júna každý pracovný deň od 7:00 do 8:00 a v poobedňajších hodinách od 14:00 do 16:00 hod.

Zber papiera nebude v piatky- 9.6. a 16.6..

Papiere prosíme viazať do balíkov, nie v igelitových taškách, kartóny neberieme.

Ďakujeme za spoluprácu.

• 4. ročník Olympijského dňa detí

• Dňa 1.6.2023 sa uskutočnil 4. ročník Olympijského dňa detí. V tento deň bolo oficiálne otvorenie a prestrihnutie pásky na atletickom ihrisku. Otvorili ho zástupcovia Mestskej časti Petržalka, 1. vicestarostka mestskej časti Bratislava-Petržalka Mgr. Iveta Jančoková, za oddelenie školstva: Ing. Andrea Garanová, PaedDr. Juraj Monsberger, Mgr. Michal Horváth a za Radu školy pán Macháček. Súťažilo sa v atletických disciplínach, športových súťažiach vo futbale, vybíjanej, basketbale a v skoku na švihadlách. Pre najmešich žiakov boli pripravené netradičné súťaže. Všetci žiaci si zašportovali a zabavili sa.

Môžeme sa tešiť na ďalší 5. ročník.

Ďakujeme aj rodičom, ktorí nám prišli pomôcť a tento deň strávili s nami.