Projekt Národnej banky Slovenska

Projekt Veľkonočný veľtrh

Projekt „Veľkonočný veľtrh“ realizuje naša škola v spolupráci s Nadáciou Národnej banky Slovenska v mesiacoch február- marec 2024.

Projekt  je určený všetkým žiakom našej školy, t.j. žiakom I., ale i II. stupňa. Žiaci ako trieda dostanú určitý finančný obnos ( v závislosti od počtu žiakov v triede) , ktorý použijú na nákup materiálu potrebného k výrobe rôznych veľkonočných dekorácií, doplnkov, predmetov , symbolov.

Cieľom jednotlivých tried bude predať svoje výrobky rodičom, priateľom, známym či návštevníkom školy, ktorí prídu v určený deň na dané podujatie s názvom "Veľkonočný veľtrh" za čo najvýhodnejšiu cenu. Pred nákupom potrebného materiálu si žiaci pod vedením pani učiteliek pripravia finančný rozpočet (február 2024), urobia prieskum trhu tak, aby dokázali za čo najmenší finančný obnos nakúpiť potrebné veci v čo najväčšom množstve.

V snahe motivovať žiakov vyrobiť kvalitné produkty či predmety a byť schopní ich čo najvýhodnejšie predať. Získané financie žiaci použijú na vybudovanie si triednych oddychových a relaxačných zón.

Súčasťou veľtrhu bude i "Bufet u zajka" , kde budú žiaci II. stupňa obsluhovať návštevníkov veľtrhu a ponúkať im rôzne zdravé veľkonočné pochutiny, napr. chlieb s jarnou nátierkou, zdravý koláčik, zdravé nápoje ( voda s citrónom a mätou, čaj z byliniek a pod.) s cieľom upozorniť na zdravý životný štýl. Obsluhujúci žiaci musia pracovať s finančnou hotovosťou bez použitia kalkulačky, musia si pripraviť ponukový list, stanoviť reálnu cenu tak, aby boli čo najviac ziskoví.

Získané financie z "Bufetu u Zajka" budú rozdelené medzi všetky triedy.