Erasmus +:  Partnerstvo malého rozsahu (2022-2024) Prvé stretnutie v Brne Budovanie eko - záhradky Eko-výchovný kurz Roháče-Zverovka 2022 Návšteva z Brna - mladší žiaci Návšteva z Brna - deviataci Kvíz o Slovensku Návšteva národného parku Dunajské luhy Projektové stretnutie v ČR  Výtvarný workshop Výstava z recyklovaného materiálu Exkurzia na Sandberg a Devínsku Kobylu Návšteva našich starších žiakov v Brne Návšteva mladších žiakov v partnerskej škole v Brne Úspešný Deň Zeme za nami  Ochrana prírody v podaní našich výtvarníkov Tvorba ekokódexov Sadenie v našej záhradke Poznávacia exkurzia Devínske alúvium Moravy Návšteva starších žiakov z partnerskej školy v Brne Pokračujeme vo výtvarnom workshope Návšteva mladších žiakov z Brna v našej škole Záverečná konferencia projektu „Buď greenfluencer a zmeň svoje okolie“ (Erazmus +)  v Brne Pozvánka na záverečnú konferenciu nášho projektu Erazmus + Záverečná konferencia projektu „Buď greenfluencer a zmeň svoje okolie“ (Erazmus +)  v Bratislave Vyhodnotenie súťaže o najkrajšiu fotografiu z Eko- výchovného kurzu v Roháčoch 2023 Výtvarný workshop Erazmus Publikácia Malý turistický sprievodca chránenými územiami ČR a SR

Erasmus + 2022-2024

Eko-výchovný kurz Roháče-Zverovka 2022

V dňoch 20.6.-24.6.2022 sa 20 žiaci a 4 pedagógovia zúčastnili eko- výchovného kurzu v CHKO Orava. Eko- výchovný kurz je súčasťou projektu Erazmus + -Spoločne za poznaním- Buď greenfluenecr a zmeň svoje okolie. Program kurzu bol vskutku veľmi náročný, pozostával z niekoľkých horských túr, napr. na Roháčske plesá, Roháčsky vodopád, Juráňovu dolinu, Brestovú a pod.

Cieľom kurzu však nebola iba turistika, ale najmä zdokumentovanie fauny a flóry v CHKO, nazbieranie čo najviac materiálu vhodného na finálny výstup projektu- Sprievodca chránenými oblasťami v ČR a SR. Viac ako 1000 fotografií, písanie si denníkov, práca s tabletmi a aplikáciami na určovanie rastlín a živočíchov svedčia o kvalitnej práci všetkých účastníkov.

A hoci už začali prázdniny, účastníci nezaháľajú, nakoľko v septembri musia odovzdať prvé prezentácie, dokumentáciu, či prvé texty o zistených poznatkoch. Bývanie v horskej chate, dennodenné putovanie za spoznávaním krás nášho Slovenska, strava na horských chatách boli iba malým bonusom daného kurzu. A my sa tešíme, že sa všetci vrátili v poriadku a splnili všetky ciele, ktoré sme si v rámci projektu stanovili.

Tešíme sa o rok!