ŠKOLA ROKA 2012

Mestská časť Bratislava-Petržalka, ako zriaďovateľ základných a materských škôl, každoročne jednu z nich nominuje na ocenenie „Škola roka“. Rozhodujúce sú najmä vynikajúce výsledky a poskytovanie kvalitných služieb žiakom, rodičom, zamestnancom, partnerom školy či širokej verejnosti. Za rok 2012 si toto prestížne ocenenie odniesla ZŠ Gessayova, ktorá sa pod vedením riaditeľky Mgr. Viery Šulekovej už druhýkrát umiestnila nad celoslovenským priemerom v celoštátnom testovaní žiakov 9. ročníka. Žiaci školy v minulom roku dosiahli vynikajúce výsledky v krajských kolách chemickej, biologickej a geografickej olympiády. Bohatá je aj záujmová činnosť, na výber je 14 záujmových útvarov zameraných na športové a umelecké aktivity. V širokom okolí je známy spevácky súbor Škovránčatá, ktorého kvalitu poznajú aj za hranicami Slovenska. Škola je zapojená do viacerých projektov, ako napríklad Reťaz skúseností – most generácií, ktorého cieľom je vzájomne prepojiť deti a seniorov Petržalky. Veľký úspech zaznamenal v roku 2012 najmä dievčenský futbal, keď sa žiacky školy umiestnili na 2. mieste v celoštátnom turnaji. Škola vydáva aj svoj časopis Gešajko, do ktorého prispievajú samotní žiaci a zachytáva najdôležitejšie udalosti roka.